Acai uogos yra iš Brazilijos kilęs supermaistas, vakaruose labiausiai išpopuliarėjęs po to, kai mokslininkai nustatė milžinišką antioksidantų kiekį esantį šiose uogose: ORAC skalėje acai uogų milteliai yra vienas didžiausią antioksidantų kiekį turinčių maisto produktų (jų turi daugiau net už mėlynes ir goji uogas). Šiuos miltelius galima naudoti vienus arba jais paskaninti bei praturtinti košes ar kokteilius.
Acerola (Malpighia emarginata), paprastai vadinama acerola vyšnia arba Barbadoso vyšnia, yra žydinčių krūmų rūšis, priklausanti Malpighiaceae šeimai,...
Aloe vera milteliai yra pagaminti iš augalo, kuris jau kelis tūkstančius metų yra vartojamos liaudies medicinoje. Kiekvienais metais yra įsigyjama šio augalo už 13 milijardų dolerių! Tai yra puikus antioksidantas, kuris taip pat padeda odai.
Ašvaganda (ashwagandha) yra indų liaudies medicinoje (Ajurvedoje) naudojama vaistažolė. Ašvagandos milteliai yra gaminami ir šio augalo šaknų bei veikia, kaip adaptogenas. Tai yra vienas stipriausių Ajurvedos preparatų, dar žinomas kaip "indų ženšenis" dėl panašaus veikimo pobūdžio.
Balkšvojo gysločio sėklų luobelės yra neįtikėtinai skaidulingas maistas. Jis yra žinomas, kaip organizmo šluota, nes iš organizmo pašalina šlakus ir toksinus. Rekomenduojama vartoti turintiems bet kokių problemų su žarnynu, cholesteroliu ar tiesiog norintiems profilaktiškai išvalyti savo organizmą nuo nereikalingų medžiagų. Per parą užtenka suvartoti vos porą arbatinių šaukštelių, kad pasiektumėte teigiamą rezultatą. Būtina užgerti dideliu kiekiu vandens!
Afrikoje augančio "gyvybės medžio" vaisiai yra labai maistingi, o tokie patys yra ir iš jų gaminami milteliai. Vos vienas šaukštas (15 g) baobabo vaisiaus miltelių garantuoja trečdalį skaidulų ir penktadalį vitamino C rekomenduojamos paros normos!
Bomba. Vitamino C bomba. Būtent taip geriausia apibūdinti camu camu uogų miltelius. Sunku patikėti, tačiau remiantis kai kuriais oficialiais šaltiniais, šimtame gramų šių miltelių yra 1000 kartų daugiau vitamino C, nei žmogaus organizmui reikia suvartoti per visą dieną!
Chia sėklos (lot. Salvia hispanica), dar žinomos kaip ispaninio šalavijo sėklos, yra tikra mineralų ir skaidulinių medžiagų bomba, kuriose dar apstu ir omega riebalų rūgščių. Šimte gramų chia sėklų yra visa mangano, fosforo, seleno bei skaidulų paros norma. Kitaip tariant, suvalgę 100 gramų čija sėklų, jūs aprūpinsite savo organizmą visa šių medžiagų paros norma. Dėl jose esančių didelio kiekio alfa-linoleno (17.8 g) ir linolo (5.8 g) rūgščių, jų vartojimas gali palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje. Tiesa, tam reikėtų suvartoti bent 2 g pirmosios ir 10 g antrosios rūgšties per parą.
Ceilono cinamonas dar yra vadinamas "tikruoju cinamonu", nes yra gaminamas iš labai retų cinamono medžių žievės. Todėl jis yra daug retesnis už įprastą cinamoną, bet daug labiau vertinamas. Šis cinamonas turi švelnesnį ir saldesnį skonį lyginant su įprastu, randamu parduotuvėse. Kaip ir įprastas, ceilono cinamonas tinka įvairių patiekalų gamyboje: nuo desertinių ar duonos kepinių iki pikantiško skonio mėsos patiekalų. Be to, šis prieskonis yra vienas daugiausiai antioksidantų turinčių maisto produktų visame pasaulyje.
Goji uogos (kininio ožerškio uogos) yra užaugintos Kinijoje, Himalajų kalnuose, kur jas vietiniai vadina "raudonuoju deimantu". "Supermaisto" etikete vakarų pasaulyje pakrikštytos uogos yra tiek pat skanios, kiek jos yra maistingos. Goji uogose (lot. Lycium barbarum) yra daug vitamino C, reikalingos imuninės sistemos veiklai palaikyti, geležies, skaidulinių medžiagų bei antioksidantų. Maža to, mūsų siūlomos goji uogos buvo džiovintos natūraliai: saulėje, be cheminių medžiagų pagalbos. Tai šioms uogos suteikia išskirtinį skonį bei leidžia jums būti tikriems, kad valgote iš tiesų natūralias, ekologiškas uogas.
Auksinė šaknis (rožinė radiola) - yra vienas populiariausių adaptogenų pasaulyje. Jis smarkiai tonizuoja ir stimuliuoja organizmą, todėl savo veiksnumu primeną kavą. Dėl šios priežasties ją dažnai vartoja sportuojantys ar sunkiai protiškai dirbantys žmonės. Tačiau skirtingai nei kava, tai nėra viso labo stimuliuojanti medžiaga. Auksinė šaknis taip pat dažnai yra vartojama nerimo, depresijos ar nemigos sutrikimams gydyti, nes jos dėka organizmas geriau prisitaiko prie stresinių situacijų. Kitaip tariant, radiola veikia, kaip organizmo termostatas.
Bolivinės balandos (kynvos) sėklos yra laikomos grūdais, nors pats kynvos augalas techniškai nėra priskiriamas javams. Tačiau tai nieko nekeičia, nes kynva yra itin maistinga: pavyzdžiui, mangano ir foliatų šimte gramų kynvos randama atitinkamai 100% ir 92% RPN. Jose taip pat gausu skaidulų, baltymų bei kitų svarbių medžiagų. Bolivinė balanda gali būti naudojama košėms gaminti, ją galima naudoti kaip garnyrą ar naudoti paskaninant sriubas, salotas bei kitus patiekalus. Be to, kynvoje visiškai nėra glitimo, todėl jis tinkamas vartoti jo netoleruojantiems žmonėms.